Dariaus Čibonio pardavimų mokymai

„Darbuotojų atranka ir kiti vadovavimo klausimai“


Būdamas vadovu žinau, kad viena aktualiausių šių dienų vadovų problemų - darbuotojas. Gero darbuotojo paieška gali užtrukti metus, o išlaidos viršyti bet kokias ribas. Priėmę į darbą naują žmogų tik po gero pusmečio įsitikinsite, ar nesuklydote. Klaidos kaina - ne tik sugaištas vertingas Jūsų laikas, bet ir didžiulės finansinės išlaidos. Nenoriu priminti moralinių ir teisinių iššūkių, nusprendus atsisveikinti su netinkamu darbuotoju.

 

Problema ta, kad dauguma darbuotojų atrankos sistemų primena ateities būrimą - yra komplikuotos, brangiai kainuoja ir blogiausia - realiai neapsaugo nuo klaidingo pasirinkimo.

 

Per du dešimtmečius esu patyręs daug sėkmių ir dar daugiau nusivylimų, priimdamas naujus darbuotojus. Mokiausi iš savo ir svetimų klaidų, kol suradau iki genialumo paprastą ir veiksmingą atrankos sistemą, kurią nesunkiai įsisavina kiekvienas vadovas. Patirtis rodo, kad tie, kas ją sužino, daugiau nebegrįžta pas darbuotojų atrankos konsultantus. Atrankos metodika tampa pačios kompanijos "know-how" ir padeda sutaupyti didžiulius pinigus, nes nebereikia mokėti tūkstančių atrankos specialistams, o svarbiausia - ji dramatiškai sumažina klaidingų pasirinkimų skaičių.

 

Daugelis nustemba, sužinoję, kad užtenka vos 3 klausimų norint įvertinti kandidatą. Tačiau kiekvienas iš jų - aukso vertės, nes gali padėti ne tik atsirinkti tinkamą žmogų, bet ir nesunkiai įvertinti turimus darbuotojus. Pabandykite paklausti savo pavaldinio, kaip jis supranta, už ką jam yra mokami pinigai. Individualiai apklauskite visus to paties skyriaus darbuotojus. Jei atsakymai skiriasi - turite bėdų: žmonės kasdien atlieka panašų darbą, o skirtingai įsivaizduoja, už ką gauna pinigus. O pagal ką juos vertinate Jūs? Tyrimai parodė, kad aiškumo trūkumas darbuotojo galvoje atvirkščiai proporcingas darbuotojo rezultatams.

 

Darbuotojų atranka - tai tik viena iš 13 kiekvienam vadovui aktualių temų, kurias išsamiai nagrinėjame dviejų dienų praktiniame seminare "Vadovavimo įgūdžiai".

 

Grupė sparčiai formuojasi, brangus laikas bėga, todėl kviečiu susipažinti su seminaro programa ir registruotis.

 

Su geriausiais linkėjimais,

 

Darius Čibonis